«Батьківщина» Черкащини перемогла на виборах в 14 ОТГ

За підрахунком 100% голосів «Батьківщина» здобула перше місце та взяла 29% (921 депутат) на місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах, які відбулися 29 жовтня 2017 року по всій Україні.

Зокрема, Черкаська «Батьківщина» отримала перемогу у 14 ОТГ області і набрала 23% (52 депутати).

Про це повідомив перший заступник голови Черкаської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Мушієк.

«Найвищі результати у Мліївській (Городищенський район) та Матусівській (Шполянський район) об’єднаних територіальних громадах – по 37%, у Жашківській міській ОТГ – 31%, Кам’янській міській ОТГ – 27%, у Моринській (Корсунь-Шевченківський район) – 22%, у Іванківській (Маньківський район) – 19%, Степанківській (Черкаський район) – 16%, Бузівська (Жашківський район) – 15%», – заявив він.

На виборах голів об’єднаних територіальних громад на Черкащині від «Батьківщини» обрано голову Мліївської сільської об’єднаної територіальної громади Василя Микитенка, а також 7 голів за підтримки цієї політичної сили.

Загалом «Батьківщина» перемогла у 13 областях України, а Блок Петра Порошенка – лише в 6. І це попри фальсифікації, попри використання адміністративного ресурсу, підкуп, який проводило по всій країні оточення президента. Такий результат став можливим завдяки виборцям, які проголосували чесно та свідомо, – наголосив Михайло Мушієк.

Михайло Мушієктакож повідомив, що на виборах в ОТГ Черкащини теж відчувався тиск та застосування адмінресурсу. Так, результати виборів голови Степанківської ОТГ було оголошено лише на п’яту добу. Спірне питання виникло між двома кандидатами, що набрали найбільшу кількість голосів: самовисуванцем Сергієм Зеленько та самовисуванцем за підтримки «Батьківщини» Ігорем Чекаленко.

Незважаючи на те, що за попередніми результатами Чекаленко набирав на 300 голосів більше від свого суперника, це не завадило опоненту, підтримуваного місцевою владою, затягнути оголошення результатів виборів. На дільницях вдавалися до різних маніпуляцій щодо затягування підрахунків голосів, а на дільниці №710276 у селі Хацьки навіть проводився перерахунок голосів виборців. Однак і цього виявилося замало, результати ще й оскаржувалися у суді. Врешті переможцем перегонів оголосили Ігоря Чекаленка, який набрав найбільшу кількість голосів – 1038.

Михайло Мушієк також повідомив, що за інформацією лідера партії Юлії Тимошенко, яка напередодні провела прес-конференцію у Києві, тенденції щодо перемоги «Батьківщини» підтверджуються даними на сайті Центральної виборчої комісії.

Юлія Тимошенко зазначила, що результати місцевих виборів в ОТГ – це реальний рейтинг партії та наймасштабніше соціологічне дослідження, це лакмусовий папірець, який покаже: чи можемо ми розраховувати на чесні результати без фальсифікації на майбутніх парламентських і президентських виборах.

Та все ж, не зважаючи на тиск та маніпуляції, «Батьківщина» у виборчих перегонах зайняла першу сходинку по Україні, далі БПП – 21%, Аграрна партія – 12%, «Укроп» – 9%, Радикальна партія – 5%, «Самопоміч» – 3%, «Свобода» – 3%.

Дещо по-іншому розташувалася перша п”ятірка політичних сил за результатами виборів у Черкаській області. На Черкащині другу сходинку після «Батьківщини» займає Аграрна партія України із результатом у 17%, БПП – 13%, ВО «Черкащани» – 11%, Радикальна партія – 5%.

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Сучасний басейн відкрито у дитячому садочку №91

Сучасний басейн відкрито у дитячому садочку №91

«Батьківщинівців» вразили інноваційні освітні підходи в Українському аграрному ліцеї

«Батьківщинівців» вразили інноваційні освітні підходи в Українському аграрному ліцеї

Золотонішські депутати вимагають від керівництва України зниження ціни на газ

Золотонішські депутати вимагають від керівництва України зниження ціни на газ

Календар новин
Листопад 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
6
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30