«Батьківщинівці» Черкаської області продовжують збір підписів проти продажу земель сільськогосподарського призначення, який ініційований політичною силою ВО «Батьківщина» разом з Всеукраїнською асоціацією фермерів по всій Україні. В обласному центрі та в районах Черкащини встановлено агітаційні намети. На сьогодні проти продажу сільськогосподарської землі підписалося більше 50 тисяч мешканців Черкащини.
Наш кореспондент звернувся до черкащан озвучити свою думку з приводу проведення збору підписів ВО «Батьківщина».
Тамара Ігнатенко, пенсіонерка: У мене хоч і немає землі, але я проти її продажу. Я підписалася у палатці «Батьківщини» проти продажу сільськогосподарської землі. Чому? Ми вже мали гіркий приклад роздержавлення підприємств. У населення залишилися одні папірці. Державі довіряти не можна. Гроші були покладені на ощадкнижку і де вони нині? Отак і з землею буде. Не зрозуміло, кому вона дістанеться. Не простому народу – це точно.
Євген Сидоренко, вчитель: Я думаю, продавати українські землі категорично неможна. Їх швидко розпродадуть люди, які знаходяться при владі, за безцінь іноземцям. Нашим людям земля не дістанеться. Тому, я вважаю, що продаж землі за нинішніх умов неможливий. Я виступаю проти продажу зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
Степан Горохівський, водій: Землю не потрібно продавати. Це наша українська земля. Її відстоювали українці і вона повинна залишатися в руках українців. Вона має залишитися нашим дітям, внукам і правнукам. І правильно «Батьківщина» ставить питання про заборону продажу українських земель. Мені взагалі імпонує партія «Батьківщина» і її лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка говорить і робить розумні речі. Так і хочеться допомогти щось змінити. Відрадно, що партія оновлюється, приходять нові, активні і порядні люди, з якими можна буде змінювати країну на всіх рівнях.
Олена Шпажченко, коректор: На мою думку, поки що рано продавати землю. Люди, які працюють на цій землі не можуть бути на ній господарями. Вони бідні і не зможуть викупити землю, на якій тяжко працюють. Можливо з часом щось зміниться. Чула соціальну рекламу, де Україну порівнюють з африканськими країнами, де не продається земля. Думаю, що у прогресивних європейських країнах теж земля не продається вся підряд і будь-кому. Там думають за своїх громадян, свою державу.
Олексій Свириденко, агротехнік: я категорично проти продажу землі. В Україні залишилася непроданою лише земля. Продажем землі скористаються лише спекулянти. Нам наша родюча земля теж потрібна. Ми повинні розвивати свою країну, а не чужі. І дохід з цієї землі повинен наповнювати бюджет нашої країни, а не кишені окремих олігархів чи бюджети чужих держав.