Черкаський «батьківщинівець» вважає трудову міграцію українців катастрофою

Депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Юрій Тренкін вважає, що через трудову міграцію у недалекому майбутньому ми отримаємо державу, в якій не зостанеться працездатного людського ресурсу.

«Ти не один! Нас 52 мільйони!» – пам’ятаєте цю телевізійну заставку? Дійсно, у недалекому минулому кількість українських громадян була значно більша. Так, у середині 90-х років населення України перевищувало 52 мільйони чоловік. А сьогоднішні цифри неприємно вражають – нас залишилось близько 44 мільйонів. Куди ж зникають наші громадяни? На думку одразу спадає низька народжуваність, висока смертність та, як наслідок, від’ємний природний приріст населення. Всі ці проблеми притаманні багатьом європейським державам, але жодна з них не втратила 8 мільйонів громадян за 20 років. Жодна! Отже на зменшення населення впливають й інші фактори. І одним з таких є трудова міграція українців за кордон», – пояснює Юрій Тренкін.

Він звернув увагу, що в останні роки трудова міграція набула настільки широкого розмаху, що вже не пройдеш вулицею Черкас, аби не почути розмови про зарплати в злотих, оформлення трудових віз та вимоги до знання іноземної мови. Інколи здається, що працювати на європейських фермах та полях – це бажання і ціль більшості працездатних громадян України. Вже сьогодні вітчизняні шукачі роботи допомогли подолати дефіцит робочої сили у Польщі, Чехії та Фінляндії.

«Зрозуміло, що українці стали заручниками болючих економічних реалій спричинених недолугістю і корумпованістю діючої влади. Адже погодьтесь, ніхто не поїде з «насидженого» місця без вагомих на те причин. А причини дійсно багато. Це і низький рівень життя наших громадян, і маленькі зарплати, і відсутність соціальних гарантій, і захмарний рівень корупції. Перелік можна продовжувати, але факт залишається фактом – з кожним роком все більше працездатних громадян покидають межі України у пошуках нормального заробітку», – розповів «батьківщинівець».

Як повідомив Юрій Тренкін, за даними інформаційно-аналітичного порталу Bloomberg, лише у Польщі зареєстровано 1,5 млн. українських заробітчан і ще півмільйона українців працюють там без реєстрації.

«Отже, трудова міграція українців перестає бути просто проблемою й все більше нагадує катастрофу. Ми стрімко втрачаємо безцінний людський ресурс, а працездатні громадяни – це ключовий елемент економічного зростання будь-якої держави. Адже саме працездатні громадяни сплачують левову частку податків на прибуток, беруть безпосередню участь у розвитку бізнесу, розширенні виробництв, впровадженні інновацій і подібних процесах. І якщо залишити ситуацію без змін, а нинішня влада саме так і робить, то це призведе до ще більшої деградації нашої економіки. І в недалекому майбутньому ми отримаємо державу в котрій не зостанеться працездатного людського ресурсу.

Думаєте я все перебільшую? А от і ні! Враховуючи відсутність природного приросту та рівень трудової еміграції, аналітики з ООН прогнозують Україні зменшення кількості населення ще на 8-10 мільйонів осіб вже до 2050 року», – наголосив Юрій Тренкін.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Депутат Юрій Тренкін обурений рішенням влади про підвищення ціни на газ для населення

Депутат Юрій Тренкін обурений рішенням влади про підвищення ціни на газ для населення

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Черкаська “Батьківщина” долучилася до флешмобу проти свавілля правоохоронних органів

Черкаська “Батьківщина” долучилася до флешмобу проти свавілля правоохоронних органів

Календар новин
Жовтень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
3
7
10
11
12
13
14
15
16
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31