Партійці придбали для лікарні швидкої допомоги Черкас нове обладнання

Черкаські «батьківщинівці» розуміють, що розвиток та добробут містян залежить, зокрема і від рівня та якості наданих медичних послуг. Тому, у 2015 році, ідучи на вибори до міської ради, Черкаська міська та обласна організації політичної партії «Батьківщина» підписали меморандум про співпрацю у сфері медицини з Асоціацією лікарів м.Черкаси.

Багато хто з містян тоді казав, що це передвиборчий популізм і не вірив, що меморандум, який мав вирішити низку медичних проблем, буде втілений в реальне життя.

Проте черкаські «батьківщинівці» ставили перед собою реальні завдання і тому питання реформування медичної галузі вони довірили фахівцям. Як результат, у поліклініках та лікарнях міста відбуваються ремонти, оновлюється застаріла матеріально-технічна база.

У 2017 році завдяки депутатам від «Батьківщини» покращено матеріальний стан найбільшої міської багатопрофільної лікарні і єдиної у місті лікарні швидкої медичної допомоги.

«Минулого року для лікарні закуплено нового діагностичного обладнання та придбано необхідного інвентаря на загальну суму 21 млн грн. Така сума виділена вперше за всю історію існування нашого лікувального закладу», – розповів головний лікар КП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ЧМР, депутат обласної ради від «Батьківщини» Олександр Федорук.

Завдяки такому фінансуванню у лікарні вдалося вирішити глобальні проблеми із нестачею обладнання.

«В першу чергу ми придбали комп’ютерний 16-зрізовий томограф, вартість якого близько 11 млн грн. Допомогли нам в цьому міський голова та депутатський корпус міської ради. Це найпотужніший комп’ютерний томограф в області. Він дозволяє досліджувати будь-яку ділянку тіла людини – і центральну нервову систему, тулуб, кінцівки. Сучасні програми дозволяють використовувати його для ангіографії (дослідження судин). Сьогодні томограф – це паспорт лікарні, без якого медичний заклад не може працювати», – пояснює Олександр Леонідович.

Томограф працює у цілодобовому режимі, без вихідних і може виконувати до 50 досліджень на добу. Це єдиний томограф у місті, який працює в такому режимі. Пацієнти стаціонару Третьої лікарні проходять обстеження безплатно.

Також минулого року для цього медичного закладу придбана мобільна рентген установка вартістю 3 млн 200 тис грн, яка дозволятиме виконувати агіографії. Нині готується приміщення для розміщення цієї апаратури.

Окрім цього, придбано багато обладнання для інтенсивного лікування, зокрема шість апаратів штучної вентиляції легень, сучасне лабораторне обладнання, кисневі концентратори, монітори пацієнта, новий дефібрілятор.

«Минулого року вперше для лікувального закладу були виділені кошти на придбання м’якого інвентаря, функціональних ліжок. Вперше за 40 років ми замінили більше 100 старих ліжок на сучасні, закупили більше 20 сучасних каталок, змогли придбати нові матраци, простирадла, ковдри. Всього м’якого інвентаря закуплено приблизно на 2 млн грн», – розповідає Олександр Федорук.

Забезпечення сучасним обладнанням та інвентарем – це велика підмога для лікарні, яка цілодобово надає невідкладну допомогу мешканцям Черкас і уже через рік, відповідно до реформуванням медицини вторинної ланки, обслуговуватиме госпітальний округ, який налічуватиме 500 тисяч мешканців.

З ініціативи депутатів від «Батьківщини» з міського бюджету минулого року також виділено 7 млн грн для проведення у медичному закладі ремонтних робіт.

«Ми виготовили проектно-кошторисну документацію на ремонт тих відділень, які у нас були найпроблемніші: це терапія №1, кардіологія, неврологія. Частину цих робіт протягом року вдалося виконати. Зокрема, зроблено ремонт у відділенні терапії №1 та блоці інтенсивної терапії у відділенні кардіології. 1 млн 200 тис грн витрачено на капітальний ремонт харчоблоку та замінену його обладнання», – розповідає Олександр Федорук.

На сьогодні у лікарні замінено на металопластикові усі вікна. На семиповерховому корпусі капітально відремонтовано дах з використанням сучасних матеріалів з багаторічною гарантією.

За 1 млн грн, виділених минулого року з бюджету розвитку, у лікувальному закладі покращені комунікаційні умови (обладнана стоянка для автомобілів, поліпшені умови під’їзду машин «швидкої допомоги»).

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Або парламент стане частиною змін, або не має права на життя

Юлія Тимошенко: Або парламент стане частиною змін, або не має права на життя

Юлія Тимошенко: Люди чекають змін, країні потрібна нова коаліція та новий уряд

Юлія Тимошенко: Люди чекають змін, країні потрібна нова коаліція та новий уряд

Вітання Юлії Тимошенко до 8 та 9 травня

Вітання Юлії Тимошенко до 8 та 9 травня

Календар новин
Травень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31