​Старі виклики для нової команди

Бажання виграти вибори, самостійно сформувати більшість і уряд – природнє для кожної партії. Такий сценарій дозволяє використовувати всі державні важелі, щоб реалізовувати політичну програму. І не обов’язково «одноосібне» правління призводить до узурпації, інформує Соцпортал.

По-перше, демократія – це не диктатура більшості. Сучасна демократія – це права меншості, чиї інтереси відстоює опозиція. Вона ж контролює владу. По-друге, великі фракції часто діляться на внутрішні конкуруючі групи. Тож «лякалки» опонентів Зе про узурпацію є лише «лякалками».

Повнота влади означає і повноту відповідальності за кожне призначення і кожне рішення. В умовах короткострокової кампанії та кадрового голоду команді Зе буде складно відділити перспективних фахівців від пройдисвітів і кон’юнктурників.

Тим паче, «необстріляним» новобранцям доведеться шукати союзників. Напередодні президентських виборів Зеленський заявляв, що не буде об’єднуватись з «колишніми регіоналами» та поплічниками Порошенка. Така заява суттєво обмежує коло майбутніх союзників і надихає Тимошенко. На відміну інших (Вакарчука, Смешка, Гриценка), Тимошенко гарантовано потрапляє до парламенту і може стати «камінчиком», без якого не буде більшості. А це пряма стежка до прем’єрства.

При цьому, Тимошенко може стати «громовідводом» для складних рішень. Вона не боїться йти на конфлікт із олігархами і руйнувати усталені схеми. Яскравий приклад – як це було на початку 2000-них, коли Тимошенко не побоялася влізти в енергетику та навести там лад.

Факту, що Тимошенко політично пережила своїх ворогів достатньо, аби розуміти – з нею краще дружити, ніж боротися.

За великим рахунком, коаліція «Слуги народу» та «Батьківщини» виглядає найбільш органічно. Суттєвих протилежностей у них немає і союз буде найменш токсичним. Хоч і не безальтернативним.

Насправді, нема нічого поганого у готовності політиків домовлятися, навіть якщо йдеться про домовленості із вчорашніми опонентами. Головне, щоб домовленості відбувалися в інтересах українського суспільства і держави, а не лише учасників домовленостей.
Валентин Гладких

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Олександра Кужель обговорила з підприємцями Черкас підвищення ціни на електроенергію

Олександра Кужель обговорила з підприємцями Черкас підвищення ціни на електроенергію

Юлія Тимошенко: Україна не має втратити наступні 5 років, тому діємо вже зараз

Юлія Тимошенко: Україна не має втратити наступні 5 років, тому діємо вже зараз

Юлія Тимошенко: «Ощадбанк» нахабно приватизують просто на очах народу і нового президента

Юлія Тимошенко: «Ощадбанк» нахабно приватизують просто на очах народу і нового президента

Календар новин
Липень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
2
4
5
7
11
12
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31