Юлія Тимошенко: Сьогодні потрібно розвивати вітчизняну економіку, створювати робочі місця та сприяти розвитку українських підприємств

Парламент ухвалив за основу законопроєкт №3739 щодо захисту українських виробників, співавторами якого є депутати фракції «Батьківщина».

 «Нам потрібно визначитися за кошти державного бюджету, для державних підприємств ми закуповуємо вітчизняні продукти машинобудування чи ми закуповуємо іноземні? Ми направляємо кошти держбюджету на підтримку своєї економіки чи допомагаємо сусідам?» – на цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час виступу у Верховній Раді.

Лідер партії зауважила, що майже всі країни світу у зв’язку з економічною кризою направили гроші своїх бюджетів на чіткий, зрозумілий протекціонізм свого машинобудування, своїх індустріальних підприємств.

«Нам теж це потрібно робити. Бо для нас пріоритет – наші громадяни, вітчизняна економіка, українські робочі місця. Партія «Батьківщина» є співавтором цього законопроєкту, і ми його підтримуємо та просимо депутатів голосувати «за», – закликала Юлія Тимошенко. Згідно з текстом проєкту закону, він пропонує зобов’язання мати місцеву складову в певних видах машин, які закуповуються коштом держави або місцевих органів влади.

Документ містить вимогу до мінімального ступеня локалізації на рівні 25-45% з 2021 року та 40-60% з 2024 року. Крім того, він стосується не всіх закупівель, а порівняно вузької групи продукції машинобудування для потреб енергетики, ЖКГ та транспорту. Автори очікують, що закон забезпечить протягом п’яти наступних років зростання ВВП на 3,9%, а також дозволить створити додатково 62,5 тисячі робочих місць та зберегти 200 тисяч вже чинних.

Особливої актуальності ці заходи набувають в умовах довготривалих карантинних заходів через виникнення та поширення COVID -19 та розгортання світової фінансово-економічної кризи.

Значний потенціал для здійснення локалізації виробництва мають українські підприємства військово-промислового комплексу, космічної і авіаційної сфери. Вони мають необхідний парк обладнання, конструкторські бюро і кваліфікований персонал для виконання замовлень від держави.

Для прикладу, 21 лютого 2020 р. Маріупольська міська рада повідомила про поставку першого з 72-х нових тролейбусів білоруського виробництва, які місто планує закупити до кінця року на загальну суму понад 400 млн. грн. в рамках програми співпраці з ЄБРР. При цьому, осторонь залишились всі вітчизняні виробники тролейбусів попри готовність та здатність своєчасно виготовити та поставити конкурентоспроможний продукт!

Прикладом є ДП ВО «Південмаш», який окрім основної діяльності освоїв локалізацію тролейбусів і виробництво тракторів. Даний вид діяльності в кризовий період сприятиме збереженню персоналу і підтримці фінансового стану підприємств.

Тож метою законопроекту є модернізація та забезпечення сталого розвитку виробничо-експортного потенціалу промислового сектору національної економіки, поліпшення економічного становища України, збереження існуючих і створення нових робочих місць, підвищення добробуту громадян.

Задля цього пропонується підтримати в першу чергу вітчизняних виробників, що запустить виробництво та принесе у родини робітників якщо не достаток, то хоча б пристойну заробітну плату.

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

У Черкасах закидали зеленкою бігборд міського депутата від “Батьківщини”

У Черкасах закидали зеленкою бігборд міського депутата від “Батьківщини”

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

“Батьківщина” у Черкасах підтримує розвиток комунальних підприємств

“Батьківщина” у Черкасах підтримує розвиток комунальних підприємств

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31